УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ РАДИ МИРУ У СВІТОВОМУ САМІТІ ФЕДЕРАЦІЇ ВСЕСВІТНЬОГО МИРУ 2020

2020-03-23 10:08:17

 

З 3 по 8 лютого делегація Української Ради Миру, у складі Заступника Голови УРМ Новохацького В.Д. та члена Президії УРМ,  Президента Національної Академії  педагогічних наук Кременя В.Г.,  брала участь  у  Світовому  Саміті  Федерації  всесвітнього  миру 2020, який  проходив у Корейському міжнародному виставковому центрі (KINTEX) в Сеулі, Південна Корея,  на тему «Побудова світу і об'єднання Корейського півострова за допомогою взаємозалежності, взаємного процвітання і універсальних цінностей».

 

ОФIЦIЙНА СТОРIНКА ФОРУМУ

 

Д-р Уолш подякував усім за їхні зусилля в організації Саміту. Посилаючись на той факт, що Світовий саміт 2020 є найбільшим і найамбітнішим, який коли-небудь проводився з ініціативи UPF.

 

«Миру можна досягти лише за умови участі всіх секторів, - підкреслив він. - Якщо ми хочемо досягти миру, ми повинні звернутися за підтримкою до релігійних організацій». Д-р Уолш також сказав: «На цьому Саміті ми визначили три цінності, які сприяють миру: взаємозалежність, взаємне процвітання і універсальні цінності».

 

Крістофер Хілл, посол США в Південній Кореї (2004-2005 рр.), виступив з вітальними коментарями: «Мир - це тема, яка дорога моєму серцю». Він продовжив: «Ці проблеми обговорювалися по всьому світу протягом багатьох років, але світ і взаємне процвітання були невловимі». Відзначивши, що 2020 рік - «рік ювілеїв», посол Хілл нагадав аудиторії, що цьогоріч також відзначається 75-та річниця Корейського півострова, «жорстоко розділеного». Заявив, що корейський народ не хотів цього поділу.

 

Відносно Північної Кореї, він сказав: «У нас є країна, яка присвятила себе не взаємозалежності, спільному процвітанню і загальнолюдським цінностям, а виробництву та постачанню ядерної зброї. Сполучені Штати вжили заходів для боротьби з Північною Кореєю, але я вважаю, що не тільки Сполучені Штати, а й всі країни несуть відповідальність за те, щоб переконати Північну Корею в необхідності відмовитися від ядерної зброї. Якщо Північна Корея готова взяти на себе зобов'язання покінчити з ядерною зброєю, Сполучені Штати можуть в цьому допомогти».

 

«Сполучені Штати надзвичайно пишаються своїми відносинами з Республікою Корея. Це дійсно кращі відносини, які Сполучені Штати мають у світі».

 

Першим з основних доповідачів був пан Джеймс Роджерс, президент і голова компаній Rogers Holdings і Beeland Interests Inc., розташованих в Сінгапурі. Він назвав себе «пригодницьким капіталістом», бо він нескінченно їздить по всьому світу зі своєю дружиною. Відзначивши, що тільки що повернувся з Північної Кореї, містер Роджерс підкреслив, що Корейський півострів буде «протягом наступного десятиліття або двох найпривабливішим місцем у світі».

 

Він пояснив: «Уявіть, скільки грошей було витрачено на оборону в Північній Кореї і Південній Кореї. Коли Північна Корея і Південна Корея припинять витрачати на оборону, залишиться багато грошей, щоб вкласти їх в інше. Після відкриття кордону на 38-й паралелі на півострів хлине величезна кількість капіталу». Лідери Північної і Південної Кореї «за це», заявив пан Роджерс.

 

«Найпривабливішим місцем у світі буде Корейський півострів після відкриття 38-ї паралелі», - продовжив він. - Настають великі переміни. Спочатку має змінитися мислення. Я відстоюю взаємозалежність, спільне процвітання і загальні цінності на Корейському півострові».

 

Гудлак Джонатан, президент Нігерії (2010-2015 рр.) та голова Африканської міжнародної Ради за мир на вищому рівні (ISCP), подякував доктора  Хан Хак Джа за виконану роботу. Він додав, що як лідер ISCP Африки він «прагне до миру на всьому Африканському континенті. У деяких випадках нас просили втрутитися в конфлікти між політичними суперниками».

 

Наступний доповідач, Аноте Тонг, президент Кірібаті (2003-2016 рр.) та лауреат Премії миру Сонхак (2015 р.), почав свій виступ словами: «Дозвольте мені почати з побажання всіх благ від імені моєї частини світу». Він продовжив: «Ми тут, щоб обговорити цю невловиму метамиротворчість. Федерація всесвітнього миру набрала енергетичний потенціал, здатний досягти далеких куточків світу. Її цінності і мету можна коротко підсумувати як «життя для інших».

 

Президент Тонг також звернувся до теми довкілля. «Протягом відносно короткого часу, коли ми, люди, були одним із видів життя, завдали величезної шкоди навколишньому середовищу. Ми повторювали як мантру: «Брати, брати; експлуатувати, експлуатувати; порушувати, порушувати». Протягом століть люди вбивали один одного в ім'я Бога.  Ми знаходимося на переломному етапі терпимості цієї планети і на межі зникнення, - попередив він. - Нові військові держави займаються розробкою нової зброї».

 

Останнім основним доповідачем був д-р Маріо Дж. Моліна - один з лауреатів Нобелівської премії з хімії 1995 року, який заявив, що зміна клімату має пряме відношення до встановлення міцного миру. Говорячи про дослідження в області зміни клімату, мексиканський хімік підкреслив три міфи про зміну клімату: наука про зміну клімату не дуже добре обгрунтована; ми не повинні турбуватися про зміну клімату, так як це відбувається повільно; викопні види палива надзвичайно важливі для людства, тому ми не маємо нічого міняти. Потім він представив контраргументи проти кожного з так званих міфів.

 

Таджельдін Хамад, віце-президент Міжнародної UPF, був модератором 2-го засідання.

 

Відкрив засідання Девід Кларк, член парламенту Австралії (2003-2019 рр.). Він поділився, що, на його думку, відбувається з сім'ями сьогодні, і оцінив роботу UPF: «Традиційна сім'я піддається нападкам і переслідуванням з боку гуманізму, секуляризму та атеїзму. UPF є великий мікрокосм людства. Вона просуває ідеї миру між народами, релігіями і представниками різних культур і етнічних груп ».

 

перейти в галерею

 

Пані Аді Койла Наілатікау, перша леді Фіджі (2009-2015 рр.), почала свій виступ про світ з теми сім'ї: «Розглядаючи перспективу того, що релігія починається з сім'ї, хіба не в родині ми повинні починати прагнення до миру?» Потім вона торкнулася теми миру на Корейському півострові, закликавши учасників саміту «підтримати нашу корейську сім'ю», і розповіла про вплив ядерної зброї і потенційний вплив ядерної війни на клімат і навколишнє середовище. «Ми повинні підтримати один одного в прагненні до миру» і «вберегти всі країни і всіх громадян від конфліктів», -  сказала вона.

 

Третій основний доповідач, президент Парагваю Федеріко Франко (2012-2013 рр.) зупинився на ситуації, що склалася між Північною і Південною Кореєю, і розповів про співпрацю Парагваю і Південної Кореї з метою розвитку сектора охорони здоров'я і транспорту в Парагваї, а також в інших областях.

 

Колишній президент також говорив про мир і віру в те, що «молитва - наймогутніша зброя, яка є у людини». «Справа в тому, як ми будемо говорити з Богом, і чи зуміємо зробити що-небудь реально». На завершення свого виступу він закликав до возз'єднання Корейського півострова.

 

У своєму виступі д-р Рослин Нген, представник Африканського Союзу, підкреслила, що «країни не можуть процвітати в ізоляції». Вона говорила про Африканську континентальну «Угоду про вільну торгівлю», головною метою якої є створення єдиного ринку товарів і послуг та поглиблення інтеграції Африканського континенту. «Щоб досягти успіху, потрібно закликати весь світ працювати з (Африкою), інвестувати в її економіку і  торгувати з нею», - сказала вона. Це призведе до «руйнування кордонів і створення взаємозалежності».

 

Пармананд Джа, віце-президент Непалу (2008-2015 рр.), заявив, що «настав час створення умов для мирного возз'єднання Кореї. Це возз'єднання відповідає інтересам миру в усьому світі». Він також говорив про підтримку Непалом возз'єднання двох Корей і зазначив, що «міцний мир і взаємне процвітання не можуть бути досягнуті в ізоляції без взаємного співробітництва народів світу».

 

Після вітального банкету, де відбувся виступ групи Universal Ballet, розпочалася третя сесія: Асамблея ISCP - Міжнародна Рада миру на вищому рівні.

 

Д-р Томас Уолш, голова Міжнародної UPF, виступив модератором на Асамблеї ISCP. Після міжконфесійної Церемонії води, проведеної релігійними лідерами різних конфесій, що демонструє гармонію і співробітництво між релігіями, заснованої на загальнолюдських цінностях, з вітальним словом виступив колишній Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун.

 

Він зазначив, схвально те, що «тут присутні діючі та колишні національні лідери, незважаючи на ризик коронавіруса. Міцний мир і безпека є метою ООН, але вони залишаються недосяжними. Мирне возз'єднання Корейського півострова - особлива тема цього Саміту. Популізм, замаскований під патріотизм, заважає співпраці». Пан Гі Мун також зупинився на проблемі зміни клімату, «як на страшну проблему, що загрожує майбутньому людства. 197 держав-учасників домовилися в 2015 році про скорочення викидів (Паризька хартія). Для UPF має сенс провести такий Саміт, на якому основна увага буде приділена співпраці між країнами в питаннях зміни клімату, економічного розвитку і возз'єднання Корейського півострова». На закінчення посол Пан заявив: «Мир не досягти силами однієї країни. Тут потрібне партнерство громадянських суспільств, урядів і всіх секторів».

 

Ньют Гінгріч, спікер Палати представників США (1995-1999 рр.), розповів про те, як згуртовуються спільноти, щоб реагувати на кризи. «Завдяки сучасним технологіям увесь світ дізнався про коронавіруси в Ухані. Як інший приклад, пожежі в Австралії демонструють, що проблеми одного регіону є загальними для всього світу. Американські пожежники в Австралії допомагають боротися з вогнем. Троє з них загинули. Це правильно, що ви зібралися тут, щоб працювати заради миру в усьому світі. Дивно те, що створили разом засновники Федерації  на місці розірваної війною Кореї після Другої світової війни і Корейської війни. Будь ласка, зберіть воєдино оптимізм, надію і віру в те, що ми можемо разом поліпшити майбутнє всього людства».

 

Джиммі Моралес, президент Гватемали, високо оцінив лідерів UPF «за їх сміливість вкласти свої ресурси, щоб зібрати всіх нас тут». Він зазначив, що в перекладі з іспанського «світ» - «паз». Буква «P» означає ПАДЕКЕР, що перекладається як «страждання» і що «ми цілком готові страждати заради того, щоб досягти миру. «А» для AMOR, що перекладається як «любов». Ісус страждав до смерті заради своєї любові. І нарешті, для досягнення великої мети ми повинні іноді бути готові страждати за наших сусідів. «Z» для ZANJAR, що перекладається як «витримка», позначаючи терпіння, необхідне для видалення всього, що заважає нам будувати і підтримувати мир.

 

Діві Говда, прем'єр-міністр Індії (1996-1997 рр.), заявив, що «наш обов'язок полягає не тільки в тому, щоб жити в свій час, але і в пошуку довгострокових рішень на майбутнє. Подібні зустрічі на вищому рівні надзвичайно корисні, оскільки ми отримуємо можливість поділитися з колегами. Популісти готові вийти на вулиці в знак протесту проти корупції. Але чи можемо ми бути впевнені, що можемо вимагати взаємної співпраці?» Прем'єр-міністр запропонував: 1) розвивати різноманіття і вчитися співіснувати; 2) націоналізм повинен поступитися місцем інтернаціоналізму; і 3) ми повинні працювати над усуненням нерівності.

 

Жозе Мануел Баррозу, президент Європейської комісії (2004-2014 рр.); і прем'єр-міністр Португалії (2002-2004 рр.), процитував Спинозу: «Мир - це не відсутність війни, але чеснота, що виникає з твердості духу». Це стан душі, схильність до доброзичливості, впевненості, справедливості. Коли ми чуємо слова про розкол, кризу і т. д., відчуваємо занепокоєння. Після Другої світової війни глобалізація вивела мільйони людей з бідності. Важлива основна концепція Європейського Союзу: зробити війну немислимою між союзними країнами, які поділяють спільні цінності і загальний ринок. Мова йде не тільки про економіку, але і про спільні цінності, повагу до меншин і т. д. Це і є універсальні цінності. Універсальний підхід більш реалістичний, ніж фрагментований. Всі загрози носять міжнародний характер, і ми повинні вирішувати проблеми спільно. Не можна сказати: «Ваша сторона човна тоне». Політика існує для вирішення спільних проблем, які не закінчуються на державному кордоні.

 

5 лютого відбулася церемонія вручення Sunhak Peace Prize-2020 року, приурочена до сторічного ювілею з дня народження засновника премії.

 

Лауреатами Sunhak Peace Prize-2020 стали президент Сенегалу Маки Саллі і єпископ Муніб Юана, екс-глава Всесвітньої лютеранської федерації. Церемонії нагородження відбулися з врученням спеціальної премії Founders 'Centenary Award. Її удостоївся колишній Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

 

Президент Маки Саллі отримав високу нагороду в знак визнання його внеску в поширення зрілих принципів демократії в сусідніх країнах Африканського континенту, до цього дня охоплених диктатурою і бідністю. Домогтися успіху на цьому терені він зміг завдяки скороченню терміну президентських повноважень і ефективному відродженню регіональної економіки за рахунок впровадження прозорих політичних заходів.

 

Єпископ Муніб Юнань удостоївся премії за видатні досягнення в питаннях встановлення гармонії між послідовниками іудаїзму, християнства та ісламу на Близькому Сході, а також за провідну роль у мирному врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту.

 

Колишній Генсек ООН Пан Гі Мун був обраний в якості лауреата Founders 'Centenary Awards за відданість принципам сталого розвитку світу перед обличчям безпрецедентних глобальних проблем, включаючи світову економічну кризу, зміни клімату, терористичні загрози, питання біженців.

 

Приймаючи нагороду, президент Саллі підкреслив, що забезпечення миру на нашій планеті нерозривно пов'язане з соціальними компонентами інклюзивного економічного розвитку, який сприяє подоланню бідності та скороченню масштабів нерівності. Він в черговий раз підтвердив свій намір очолити процес врегулювання конфліктів на Африканському континенті з метою досягнення стабільного соціально-економічного прогресу.

 

Єпископ Юнань звернувся до світових релігійних лідерів із закликом «активно відстоювати принципи світу, заснованого на справедливості, і рішучіше протидіяти проявам ненависті й гноблення». Він також заявив про свій намір «працювати на благо справедливості в світі до останнього подиху».

 

Екс-генсек ООН нагадав присутнім, що «понад 700 мільйонів осіб по всьому світу, як і раніше, лягають спати голодними», зазначивши також, що ця висока нагорода дає йому «нову мотивацію і посилене прагнення докладати подвоєні зусилля до захисту і забезпечення поваги прав людей, спраглих світу і процвітання».

 

Кожному лауреату було вручено пам'ятну медаль, диплом і грошовий приз у розмірі 500 000 дол. США. У церемонії нагородження взяли участь понад 5000 осіб, включаючи колишніх  та сучасних глав держав і представників різних урядових, академічних, промислових, релігійних організацій, а також засобів масової інформації з усіх куточків світу.

 

Від України на Саміті виступили два доповідача. Президент Національної Академії педагогічних наук, член Президії Української Ради Миру  Василь Кремень та голова Департаменту національностей та релігій Андрій Юраш.  Обидва виступаючих отримали позитивну оцінку організаторів та учасників.  Голова НСЖУ Сергій Томіленко брав участь у роботі Міжнародної асоціації медіа за мир (IMAP).  Заступник Голови Української Ради миру Володимир Новохацький,  міністр Кабінету Міністрів (1997 -2010 рр.) Анатолій Толстоухов, протоієрей УГКЦ Ігор Онищук брали участь  в обговореннях та консультаціях.

 

 

перейти в галерею

^